Pomáhaj s nami: 1 objednávka = 1 stromček

Na životnom prostredí, ako aj na planéte a všetkých živých tvoroch nám záleží, a to sa snažíme odzrkadľovať aj v tom, ako funguje náš e-shop.

Zameriavame sa na výber vegánskej kozmetiky netestovanej na zvieratách, ktorá je dobrá k planéte aj všetkým jej obyvateľom, snažíme sa čo najviac minimalizovať tvorbu odpadu a svoju stopu, pokiaľ ide o balenie a odosielanie objednávok (využívame krabice a výplň od dodávateľov, na poštové štítky používame recyklovaný papier a faktúru posielame len elektronicky), a rovnakými princípmi sa riadime aj v osobnom živote (ako môžete vidieť napr. na našom instagrame).

Preto sme veľmi radi, že sa nám podarilo spojiť práve s One Tree Planted a za každú objednávku prijatú v júni, júli a auguste necháme vysadiť stromček. Teší nás to aj preto, že vieme, že mnohí naši zákazníci sú ekologickému spôsobu života tiež naklonení, a týmto im dáme možnosť spojiť svoj nákup s niečím prospešným.

Malé sadeničky sú symbolom nového začiatku, a keďže v júni minulého roku náš e-shop prešiel zásadnými zmenami, asi niet lepšieho mesiaca, kedy s tým začať.

One Tree Planted

One Tree Planted je americká nezisková organizácia, ktorej misiou je umožniť každému pomáhať životnému prostrediu výsadbou stromov. Jej projekty na pomoc ľuďom, prírode a zvieratám žijúcim v nej sa realizujú po celom svete v spolupráci s lokálnymi komunitami a vzdelanými odborníkmi. Zalesňovanie pomáha obnovovať lesy po požiaroch a záplavách, ale aj úmyselnom odlesňovaní, zamestnáva ľudí a obnovuje biodiverzitu, čím prispieva k napĺňaniu cieľov udržateľného rozvoja (SDG) z agendy OSN.

V roku 2018 sa jej podarilo vysadiť úžasných 1,3 milióna stromčekov v Severnej a Južnej Amerike, Ázii a Afrike a sme presvedčení, že toto číslo každým rokom porastie.

Výsadba stromov je jedným zo skvelých spôsobov, ako bojovať proti ničivým následkom klimatickej zmeny. Stromy pomáhajú čistiť vzduch*, ktorý dýchame, filtrujú vodu, ktorú pijeme, a sú domovom pre viac ako 80 % živočíchov na celej planéte. Prostredníctvom aktivít One Tree Planted sa napríklad pomohlo s obnovením prirodzeného habitatu orangutanov v Indonézii, diabla tasmánskeho v Austrálii či dokonca kosatky dravej na severozápadnom pobreží Severnej Ameriky.** Význam stromov je aj sociálny, keďže poskytujú prácu viac ako 1,6 miliarde ľudí, otvárajú možnosti ženám v rozvojových krajinách a podporujú komunity sužované environmentálnymi katastrofami.

* Jeden strom v priemere odfiltruje ročne 22 kg oxidu uhličitého.
** Kosatiek je momentálne na svete iba 73 jedincov (údaj k 31. 12. 2019). Ich potravou je losos čavyča (losos kráľovský), no pre narastajúce znečistenie a stratu prirodzeného prostredia ho ubúda, čo priamo ovplyvňuje kosatky. Práve zalesňovanie je jedným z najlepších spôsobov, ako pomôcť obnoviť habitat lososa, pretože stromy pomáhajú znižovať prílev nadbytočnej dažďovej vody do riek (ktorá so sebou často splavuje nečistoty a usadeniny a tiež zapríčiňuje záplavy), ochladzujú vodu a sú zdrojom drevených úlomkov, ktoré sa usádzajú vo vode a sú pre lososa užitočné.

Ako to bude prebiehať?

jeden dolár dokáže pomôcť a pokryť nevyhnutné náklady na výsadbu stromčeka (nepokrýva, samozrejme, náklady na prácu, keďže to robia dobrovoľníci):

  • 0,10 USD ide na prípravu a vypletie miesta, kde sa vysádza;
  • 0,60 USD na vypestovanie semenáčika;
  • 0,15 USD na jeho prevoz a zasadenie;
  • 0,15 USD na následné monitorovanie a starostlivosť o prijatý stromček.

Spolupráca funguje jednoducho, po skončení akcie iba cez stránku One Tree Planted vyberieme výšku daru, ktorým chceme podporiť výsadbu v oblasti, kde to najviac treba. Ty nemusíš robiť nič, príspevok odvedieme hromadne zo všetkých prijatých objednávok.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Prečítaj si viac o tom, ako sú tvoje údaje z komentárov spracovávané.