NOVINKA: slovenská prírodná kozmetika Kvitok®

Najnovším prírastkom v našej ponuke je slovenská prírodná kozmetika Kvitok®, ktorú určite mnohí poznáte aj pod starým názvom Navia (viac informácií o tom, prečo sa musela premenovať, nájdete tu).

Veľmi radi ju používame aj my dvaja, preto sa nesmierne tešíme, že je u nás. Imponuje nám, že jej zakladateľka Martina má za sebou štúdium na lekárskej fakulte a neskôr inžinierske a doktorandské štúdium v oblasti chémie, čo jej umožňuje porozumieť fungovaniu ľudského tela, študovať súvislosti medzi vplyvom konkrétnych chemických zlúčenín na naše zdravie a tieto poznatky pretaviť do tvorby logicky premyslených, no stále prírodných a bezpečných receptúr, ktoré majú testované vedecké účinky.

Ako prvá slovenská ručne vyrábaná kozmetika má od roku 2019 certifikát Leaping Bunny (HCS), ktorý na základe súboru prísnych kritérií zaisťuje, že žiaden výrobok (vrátane jednotlivých zložiek) nie je testovaný na zvieratách a je teda zaručene cruelty-free (bez krutosti).

cistiaci olej na mastnu a  problematicku plet kvitok navia

Dlho sme hľadali značku, ktorá by nám do kategórie starostlivosti o pleť pre ženy aj pre mužov umožnila zaradiť špecializované produkty zamerané na rozličné typy pokožky, a preto sme sa ako prvé rozhodli pridať rady starostlivosti o suchú a citlivú pleť, problematickú a mastnú pleť a tiež zrelú pleť.

V nich okrem krémov nájdeš aj produkty na čistenie a tonizáciu, pretože mať správny krém je síce veľmi dôležité, no správna starostlivosť o pleť musí zahŕňať všetky 3 základné kroky – čistenie, tonizáciu a hydratáciu. Po použití iba krému totiž nemáš šancu zistiť, či je vhodný a pomôže pri problémoch s pleťou, ak predchádzajúca starostlivosť nebola dostatočná (napr. chýbal krok čistenia pleti) alebo bola agresívna (narušila ochranný film kože).

Pri každom produkte nájdeš podrobné informácie o zložení vrátane kľúčových ingrediencií a ich predností a tiež, ako ho používať, aby boli jeho účinky najlepšie. Aby sme ti starostlivosť o pleť čo najviac spríjemnili a uľahčili, pridali sme aj tipy na to, s ktorými inými produktmi a pomôckami ho kombinovať (napr. čistiace oleje s konjakovými hubkami alebo hydroláty s vatovými alebo látkovými tampónmi).

kvitok navia olivovy krem nocny na zrelu plet

Budeme radi, ak nám pomôžeš rozhodnúť sa, čo od slovenskej prírodnej kozmetiky Kvitok® do ponuky zaradiť najbližšie:

kvitok navia denny krem na suchu a citlivu plet
Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Prečítaj si viac o tom, ako sú tvoje údaje z komentárov spracovávané.