KTO SME?

Sme Miška a Ivo, pár, ktorému nie sú ukradnuté následky jeho rozhodnutí. Preto sme sa rozhodli vytvoriť e-shop, ktorý by ponúkal dobrú kozmetiku a drogériu. Dobrú k nám ľuďom, dobrú k prírode, dobrú k zvieratám. Moderný e-shop, kde si dokáže nakúpiť každý. Či už vegán, alebo milovník prírodnej kozmetiky, podporovateľ lokálnych výrobcov alebo vyznávač zero waste štýlu života. Veď cruelty-free kozmetika je rovnako dobrá ako tá konvenčná, a mnohokrát ešte oveľa lepšia.

Čo je pre nás dôležité?

Rešpekt k živým tvorom a planéte
Kozmetika je niečo, čo používame deň čo deň, a preto musí byť etická a ohľaduplná k zvieratám, planéte a prírode, ako aj ľuďom, čo ju vyrábajú i používajú.

Rovnováha
Vegánstvo je pre nás spôsobom, ako žiť s planétou v rovnováhe. Okrem toho sa snažíme dbať na životné prostredie, kde sa dá. A práve pre zachovanie rovnováhy sme hľadali kompromis aj v ponuke. Pretože dokonalý produkt, ktorý by bol lokálny, prírodný, mal ekologické balenie, certifikát Leaping Bunny, bol od čisto vegánskej fairtrade značky a zároveň cenovo dostupný, neexistuje. Preto je výber našich značiek rozmanitý, aby pokrýval vždy čo najviac zo spomínaných kritérií.

Férovosť
Chceme byť féroví k prírode, a preto objednávky balíme ekologicky do lepenkových krabíc s minimálne 70 % obsahom recyklovaného papiera, a ak sa dá, využívame krabice od dodávateľov. Používame papier alebo výplň na báze kukuričného škrobu, ktorá sa dá rozpustiť vo vode, spláchnuť do WC alebo skompostovať či zakopať do zeme (neobsahuje freóny ani chlór a neznečisťuje spodné vody)*. No a na lepenie máme ekologickú papierovú pásku, ktorá sa dá recyklovať priamo s krabicou. Sklenený tovar pre istotu balíme do bublinkovej fólie, ktorú si odkladáme od dodávateľov. Faktúru posielame iba elektronicky a na poštové štítky používame recyklovaný papier. Takisto sme do ponuky zaradili aj viac lokálnych a zero waste výrobkov.
Chceme byť féroví k zvieratám, a preto je všetka kozmetika a drogéria u nás vegánska a netestovaná na zvieratách. Žiadny včelí vosk, med, karmín, šelak, lanolín, glycerín živočíšneho pôvodu ani podobné nástrahy.
No a v neposlednom rade chceme byť féroví k zákazníkom. To, čo predávame, skúšame aj my a používame to. A čo sa nám nepáči, to už viac neobjednávame. Okrem toho sme otvorení kritike a potešíme sa každému názoru, rade či recenzii.

* Po novom ponúkame možnosť zvoliť si aj plastovú výplň. Dôvod? Iste, plasty samy osebe nie sú ekologické, no ak už existujú, je podľa nás rozumné a správne využiť ich čo najviac ráz a opakovane. Faktom je, že nám dodávatelia niekedy pošlú aj plastové vzduchové vankúšiky či rôzne fólie. Tiež týmto spôsobom recyklujú to, čo majú od iných v dodávateľskom reťazci.  Preto sme sa pre tých zákazníkov, ktorým neprekáža plastovú výplň zrecyklovať, príp. znova ďalej použiť, rozhodli ponúknuť možnosť zvoliť si aj takýto typ výplne a aspoň trochu tým aj nám pomôcť a umožniť využiť tie „zdedené“ plasty na maximum. Do poznámky stačí zadať „plastová výplň“ alebo niečo podobné, aby sme videli, že balíček môžeme vyplniť aj týmto spôsobom.