URTEKRAM

Urtekram je dánska značka, ktorá okrem kozmetiky ponúka aj biopotraviny a potraviny pre ľudí s rôznymi inotoleranciami. Jej príbeh sa začal písať v roku 1972, keď Lisbeth Damsgaard and Ronnie McGrail založili v Kodani malý obchodík s bylinkami a zdravými produktmi (aj samotný názov, pochádzajúci z dánskeho slova urtekræmmer, odkazuje na predajcu byliniek).

Spoločnosť sa od začiatku usiluje znížiť svoj dopad na životné prostredie a konať udržateľne, a preto neustále inovuje svoje postupy aj výrobky. V roku 2019 plánuje nahradiť viac ako 85 % všetkých obalov plastom s obsahom cukrovej trstiny. Výhodou cukrovej trstiny je, že ide o obnoviteľný zdroj, ktorý pri pestovaní navyše absorbuje oxid uhličitý z ovzdušia (1 tona trstiny = 2 tony CO2). Rastlinný plast pomáha využiť zvyšky, ktoré zostanú po výrobe cukru, pretože tie sa použijú na výrobu alkoholu, ktorý je základom na tvorbu tohto materiálu. Takýto plast sa následne dá po použití normálne zrecyklovať ako klasický.

Kozmetika Urtekram je vyrobená z rastlinných ingrediencií, vegánska a netestovaná na zvieratách (Leaping Bunny). Má certfikáciu bio (COSMOS ORGANIC) a neobsahuje sporné látky ako parabény, syntetické konzervanty či ropné deriváty.

Zobrazuje sa 1 – 12 zo všetkých 15 výsledkov

Zobrazuje sa 1 – 12 zo všetkých 15 výsledkov