ORGANICUP

Dánska spoločnosť OrganiCup sa v roku 2012 rozhodla, že je načase priniesť zdravší, ekologickejší a aj ekonomickejší variant ku klasickým vložkám, a začala vyrábať menštruačné kalíšky. Jej produkty sa môžu pochváliť ocenením Produkt roka (a to hneď dvakrát), majú certifikát Vegan Society, sú netestované na zvieratách a hypoalergénne.

Okrem toho sa zameriava aj na osvetu v oblasti menštruácie a jej odtabuizovanie a takisto spolupracuje s rôznymi neziskovými organizáciami, ktoré sa zameriavajú na rozvojové oblasti, kde ženy a dievčatá o tejto téme nie sú dostatočne vzdelané a nemajú prístup k hygienickým produktom. To následne spôsobuje, že napríklad počas menštruácie vynechávajú školu, čím netrpí iba ich vzdelanie, ale aj sociálne väzby a psychika. Niektoré z týchto organizácií: WoMena, Freedom4Girls, WiseEconomy, The Homeless Period South Hampton UK atď.

OrganiCup okrem samotného minimalistického nefarbeného kalíška, ktorý je balený v recyklovanom papieri a praktickom vrecúšku z biobavlny, ponúka aj doplnkové produkty na jeho čistenie: obrúsky OrganiWipes a gél OrganiWash.

Zobrazujú sa všetky 4 výsledky

Zobrazujú sa všetky 4 výsledky