NATRACARE

Natracare je vôbec prvá značka ekologických produktov dámskej hygieny na svete. Jej zakladateľka Susie chcela vytvoriť produkty bez škodlivých látok, parfumácie či farbív a z eticky získavaných materiálov ohľaduplných k pokožke aj prírode.

Preto sú vyrobené z obnoviteľných, biologicky odbúrateľných a dokonca kompostovateľných materiálov: 100 % GOTS biobavlna pestovaná bez pesticídov a chemikálií, ktorá je jemná k pokožke a umožňuje jej dýchať, celulózy bez chlóru či superabsorbentov s certifikáciami FSC a PEFC, ktoré zaručujú, že materiál je získavaný za dodržiavania najvyšších ekologických, sociálnych a etických štandardov a neGMO kukuričný škrob. Sú, samozrejme, vegánske a netestované na zvieratách.

Odporúčajú ich aj gynekológovia, a to najmä ženám, ktoré pri konvenčných produktoch zažívajú alergické reakcie, podráždenie a zvýšenú citlivosť v intímnych partiách.

Spoločnosť každý rok prispieva na rôzne charitatívne projekty a organizácie, a to finančne (Marine Conservation Society, Women Engage for a Common Future, 5 Gyres či Turning Green) alebo materiálne (vložky a tampóny pre ženy v útulkoch alebo v chudobných oblastiach, kde k takýmto hygienickým produktom prístup nemajú).

Zobrazuje sa všetkých 5 výsledkov

Zobrazuje sa všetkých 5 výsledkov