HURRAW!

Americká značka Hurraw! Balm vznikla v roku 2010 z túžby vytvoriť dokonalý balzam na pery: vegánsky a obsahujúci prvotriedne raw a bio suroviny. Nároky sa pritom nekládli iba na jeho zloženie, ale aj na samotnú konzistenciu – mal dlho vydržať, byť bez hrudiek a netopiť sa vo vrecku.

Jej ideou je konať tak, aby sme my ľudia páchali čo najmenej škôd, pretože každé naše rozhodnutie, každý jeden spotrebovaný zdroj a každý jeden vyrobený produkt ovplyvňujú všetko živé na tejto planéte.

Tieto balzamy obsahujú certifikované bio suroviny (dvadsať z nich viac ako 70 %, ostatné štyri 43 – 67 %) najvyššej, potravinárskej kvality. Nepoužívajú GMO ingrediencie, sú bezlepkové a rastlinné oleje a maslá v nich sú lisované za studena, nerafinované a mechanicky extrahované, vďaka čomu sa v nich zachovávajú všetky dôležité živiny a enzýmy.

Vždy, keď je to možné, Hurraw! Balm vo svojich tubách používa pelety z recyklovaného plastu (až do 50 %), a vyrába ich tak, aby zostali aj po použití recyklovateľné. Situáciu tu totiž komplikuje skutočnosť, že kozmetika sa skrátka nemôže baliť len tak do hocičoho –musí ísť o plast schválený americkou FDA – a taký, žiaľ, 100 % recyklovaný zatiaľ neexistuje. Jej plánom je však počas najbližších piatich rokov zredukovať svoje používanie plastov až o 90 %.  Okrem toho je držiteľom certifikátu obnoviteľnej energie (REC) a pri výrobe využíva veternú energiu.

Zobrazuje sa všetkých 6 výsledkov

Zobrazuje sa všetkých 6 výsledkov