FRIENDLY SOAP

Britská značka Friendly Soap ozaj, ako jej názov hlása, ponúka mydlá, ktoré sú priateľské – k pokožke, prírode aj zvieratám. Prečo?

Vyrábajú sa tzv. metódou „za studena“, pri ktorej vzniká biologicky odbúrateľné mydlo bez akýkoľvek zvyškov či vedľajších produktov. Aby svoju ohľaduplnosť k životnému prostrediu jej zakladatelia Geoff Kerouac a Rob Costello ešte znásobili, všetky mydlá odlievajú, režú aj balia ručne priamo v Spojenom kráľovstve.

Ich obal je 100 % bez plastov, vyrobený z recyklovaného (a recyklovateľného) papiera, a plastom povedali nie aj priamo vo svojich mydlách – ako exfoliačnú zložku v nich využívajú to, čo dala príroda, napríklad zrnká maku či šupky z konopného semiačka.

Mydlá Friendly Soap sú vyrábané z prírodných ingrediencií a neobsahujú syntetické chemikálie, škodlivé konzervanty či peniace činidlá, ako je napríklad SLS, takže nielenže neškodia pokožke, ale nezaťažujú ani rieky a oceány. Striktne sa tiež vyhýbajú aj používaniu palmového oleja.

Sú jemné, majú krémovú penu a obsahujú samé kvalitné suroviny: zvláčňujúce a výživné rastlinné oleje (kokosový, olivový, ricínový) a maslá (bambucké a kakaové), esenciálne oleje, kvetiny, korenie a bylinky, ktoré im dodávajú jedinečnú farbu, vôňu a ďalšie blahodarné vlastnosti.

Svedčia skrátka o tom, že rozmaznávať sa dá aj ohľaduplne a nielen s čistou pokožkou, ale aj svedomím. 🙂

Zobrazujú sa všetky 2 výsledky

Zobrazujú sa všetky 2 výsledky