FAITH IN NATURE

Rivka Roseová, zakladateľka Faith in Nature, mala odjakživa vášeň pre rastliny. Rada ich sadila aj zbierala a doma, v kuchyni, z nich potom miešala rôzne mastičky. Keď sa v sedemdesiatych rokoch z New York City presťahovala do Škótska, tamojšie drsné veterné počasie ju inšpirovalo k vytvoreniu prvého šampónu (obsahoval extrakt z riasy zozbieranej na britskom pobreží). A ním sa zároveň aj začal písať príbeh tejto značky.

Rivkinou víziou bolo vytvoriť kozmetiku z prírodných, rastlinných ingrediencií, ktorá neubližuje zvieratám ani planéte, a zároveň si ju môže dovoliť každý. V tých časoch išlo o skutočne pokrokovú myšlienku a jej zrealizovanie nebolo jednoduché, pretože o svete bio a fair-trade v tých časoch poriadne nik ani len nepočul. Vďaka zanieteniu a trpezlivosti sa však Rivke podarilo vybudovať úspešnú značku, ktorá teraz, po 40 rokoch, ponúka viac ako 200 kvalitných a cenami ovenčených produktov starostlivosti o vlasy, pleť, detskú pokožku aj domácnosť.

Vo Faith in Nature veria, že poklady prírody treba využívať, no nie zneužívať. V rámci svojej filozofie táto značka kladie na prvé miesto ľudí a životné prostredie – to sa prejavuje v jej zameraní na lokálnu výrobu, férovom prístupe k zamestnancom a ekologickosti. Ani po mnohých úspechoch neupúšťa zo svojej cenovej politiky, pretože dostupnosť prírodnej kozmetiky pre každého je podľa nej to, čo môže prispieť k zmene.

Zobrazuje sa všetkých 5 výsledkov

Zobrazuje sa všetkých 5 výsledkov