DOLMA

Keď Jim Payne, vegán a študovaný chemik, v roku 1982 zakladal značku Dolma, mal jasnú víziu – ukázať všetkým, že kvalitný parfum sa dá vyrobiť aj bez ubližovania zvieratám.

Na rozdiel od mnohých známych a drahých výrobcov parfumov vône Dolma neobsahujú látky živočíšneho pôvodu a sú prirodzeným výsledkom extrakcie esenciálnych olejov za pomoci etylalkoholu a jedinečnej kombinácie parfumérskych ingrediencií. Aj keď zložky v nich sa získavajú priamo z prírody, za každých okolností pochádzajú výlučne z udržateľných zdrojov.

Dámskych parfumov Dolma je momentálne dvanásť – kvetinové, citrusové, drevité aj orientálne. V ponuke sú okrem toho aj štyri kolínske pre pánov. A prezradíme ti, že všetky ich postupne plánujeme pridať do ponuky.

Vône sú schválené organizáciami Vegan Society, Cruelty Free International (Leaping Bunny), Animal Aid, Dr. Hadwen Trust a Naturewatch a značka Dolma sa nachádza aj na zozname Vegan Village, ktorý uvádza spoločnosti v Spojenom kráľovstve fungujúce pod vedením vegánov alebo na vegánskych princípoch.

V spoločnosti sa v čo najväčšej miere snažia brať ohľad aj na planétu, a preto sú parfumy Dolma balené v skle, ktoré sa dá bez problémov zrecyklovať. Výplň v balíkoch, v ktorých nám tovar zasielajú, je (takisto ako naša) na báze kukuričného škrobu, kartónové škatule majú certifikáciu FSC a tiež sa dajú zrecyklovať. Zákonom vyžadovaná dokumentácia k parfumom (s číslom výrobnej dávky) je vytlačená na recyklovanom papieri.

Zobrazuje sa všetkých 5 výsledkov

Zobrazuje sa všetkých 5 výsledkov