SALT OF THE EARTH

Začiatky značky Salt of the Earth siahajú až do roku 1993, no za výraznejší dátum v jej histórii sa považuje rok 2005, keď ju prevzala dvojica matky a syna, Sally a Thomasa. Ich víziou bolo ponúknuť ekologické a prírodné kozmetické produkty, ktoré sú účinné, no zároveň etické, a to sa im dodnes darí dodržiavať.

Prvým produktom bol klasický tuhý kryštálový dezodorant (kamenec), no odvtedy pribudli aj spreje, cestovné spreje a guľôčky. Vďaka tomuto širokému záberu a kvalite Salt of the Earth v súčasnosti patrí medzi poprednú značku prírodných dezodorantov na trhu a jej produkty možno nájsť po celej Európe.

Zloženie samotných dezodorantov je 100 % prírodné a plastové obaly z HDPE sú recyklovateľné. V súčasnosti do ponuky pribúdajú aj náhradné náplne do sprejových dezodorantov, ktoré majú pomôcť znížiť produkciu plastov, kamenec v papierovom obale alebo obaly vyrobené z kombinácie recyklovaných a rastlinných plastov. 

Značka je hrdým nositeľom certifikátu Leaping Bunny, ktorý zaručuje netestovanie na zvieratách vo všetkých fázach výrobného procesu (vrátane dodávateľov surovín), a jej produkty majú vegánske zloženie. Všetko (až na kamenec) sa vyrába priamo v Hampshire (Spojené kráľovstvo), čo ďalej pomáha znižovať ekologickú stopu a zároveň podporovať iné lokálne britské firmy.

Za roky svojej existencie získali prírodné dezororanty Salt of the Earth už množstvo ocenení (Free From Skincare Awards, Janey Lee Grace Platinum Awards, Green Parent, True Health, Natural Lifestyle, Best New Brand v roku 2017).

Zobrazuje sa všetkých 9 výsledkov

Zobrazuje sa všetkých 9 výsledkov