Čo nám priniesol rok 2019?

Rok 2019 bol pre náš e-shop zásadný. V júni sme sa po dlhom uvažovaní rozhodli pre radikálny (a pre niekoho možno riskantný) krok, ktorý nám okrem zmeny názvu, loga a vizuálnej identity umožnil pozmeniť aj celkové smerovanie a filozofiu tak, aby naplno odrážala naše postoje a mohli sme vám predložiť ponuku, s ktorou sme na 100 % spokojní.

Okrem produktov s certifikátom Leaping Bunny sme sa rozhodli otvoriť dvere aj ďalším značkám, ktoré sme starostlivo zvážili, a tak prišiel VEGANIQ, e-shop s dobrou kozmetikou a drogériou, ktorá je ohľaduplná k zvieratám, planéte aj ľuďom. Bližšie vysvetlenie, prečo sme tak urobili, nájdete tu.

Táto zmena so sebou priniesla vynovenú ponuku a okrem základných pilierov, ktorými sú vegánske zloženie a netestovanie na zvieratách, sme sa mohli viac začať orientovať aj na jej ekologickosť, lokálnosť a širší rozsah.

NOVÁ PONUKA A PRODUKTY

Ponechali sme obľúbené značky: parfumy Dolma, ekodrogériu Ecozone, prírodnú kozmetiku Faith in Nature, Urtekram a Jāsön, ekologické tuhé mydlá Friendly Soap, balzamy na pery Hurraw! a prírodné dezodoranty Schmidt’s Naturals. A doplnili dlho očakávanú dekoratívnu kozmetiku ZAO v dopĺňateľných bambusových obaloch, slovenskú prírodnú kozmetiku Ponio a neskôr aj ekologickú pastu na zuby v tabletách Denttabs. Ku koncu roka sme zaradili aj balíčky starostlivosti od slovenskej značky Kvitok (Navia), na ktoré by sme v tomto roku chceli nadviazať.

Z drogérie pribudli vegánske kondómy Fair Squared, menštruačný kalíšok OrganiCup, ekologické vložky a tampóny Natracare, recyklované žiletky Preserve, zero waste odličovacie tampóny od slovenskej slow fashion značky Severanka, produkty z biobavlny Simply Gentle Organic, ekologické zero waste doplnky do kúpeľne a kuchyne (ako je napríklad lufa, pemza či kompostovateľné hubky) a neskôr aj bambusové zubné kefky a zubné nite The Humble Co.

Zmeny, pozitívne aj nie, sa udiali aj pri jednotlivých produktoch. Asi najviac ich priniesla značka Faith in Nature, ktorá redizajnovala všetky obaly, zrušila 250 ml balenia, kryštálový dezodorant či kakaový rad, no zároveň nahradila plastové obaly tuhých mydiel papierovými, ktoré postupne možno nájsť už aj u nás. Nezaostávali za ňou ani prírodné dezodoranty Schmidt’s Naturals, kde sa nateraz zrušili malé testovacie balenia a tie veľké, 92 g, nahradili 75 g. Ubudli tiež pracie tablety Ecozone a čo je skvelé, 75 ks tablety do umývačky dostali nový, papierový obal a rozpustiteľnú rastlinnú kapsulu, čo z nich robí úplne bezplastový a ekologický výrobok.

Priebežne sme sa vám snažili prinášať mnohé novinky a najväčšiu radosť nám urobili tieto: prací gél Ecozone na športové oblečenie, tuhý kondicionér Friendly Soap v papierovom obale (z ktorého sa dá vyrobiť tekutý), dopĺňateľná ekologická zubná niť v sklenenom obale, matcha rad a rad pre muža od Urtekramu, malinový balzam na pery Hurraw! či možnosť objednania vzoriek tekutého mejkapu Zao, ktorú máme ako jeden z veľmi mála e-shopov.

A ktoré produkty boli v roku 2019 vaše najobľúbenejšie? Jednoznačne parfumy Dolma, ďalej WC čistič, prírodné mydlo s čiernym uhlím, tuhý dezodorant – bergamot a limetka, veľká lufa, aviváž s tropickou vôňou a koncentrovaný prací gél – extra účinný.

ZMENY V DOPRAVE A BALENÍ

Na našu veľkú radosť sa nám po viac ako polročnej pauze podarilo znovu spustiť dopravu cez Zásielkovňu, ktorá je aj vaším favoritom.

Keďže sa usilujeme byť ozaj zodpovedným a ekologickým e-shopom, poupravili sme aj balenie zásielok. Na adresné štítky sme zaviedli recyklovaný papier a poctivo odkladáme všetky použiteľné škatule od dodávateľov a balíme do nich objednávky, aby sa využili čo najviac. Podobne riešime aj výplň. Stále platí, že zelené škrobové „chrumky“ od nás sú rozpustiteľné vo vode, no vo väčšej miere používame aj papier či pokrčené kartóny, ba dokonca sme pridali možnosť zvoliť si plastovú výplň, ktorou nám pomáhate využiť už vyrobené fólie, ktoré niekedy dostaneme od dodávateľov, na maximum (za čo ozaj ďakujeme :)). Viac info k tomu je dole na tejto stránke.

A ČO ROK 2020?

Sami sme zvedaví. Radi by sme ešte ďalej popracovali na ponuke a dostupnosti produktov, takisto máme aj zopár plánov s Instagramom a Facebookom, ktoré by sme chceli spraviť trochu iné ako doteraz, viac svoje a pútavejšie. Všetko sa včas dozviete. 😉

Radi privítame aj akékoľvek vaše návrhy, rady a tipy (či už tu v komentároch, na sociálnych sieťach alebo na veganiq@gmail.com ), čo by ste u nás radi videli alebo na čom máme popracovať.

Ďakujeme za priazeň v minulom roku a tešíme sa na to, čo nás spoločne čaká v tomto.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Prečítaj si viac o tom, ako sú tvoje údaje z komentárov spracovávané.